Milí dospělí!


Cílem těchto stránek je poskytnout dětem návod, jak si poradit v situacích, kdy jsou odkázány samy na sebe, a jak se jim pokud možno vyhnout.

Sami dobře víte, že život vás občas postaví do situace, kterou je potřeba řešit. A že se to obvykle stává, když se to nejméně hodí. A také, že se vše řeší lépe, když jste předem počítali s tím, že by se něco takového mohlo někdy stát.

Do neočekávaných a nebezpečných situací se snadno dostanou i vaše děti. Mají to ale těžší než vy:

Proto děti potřebují vaši pomoc.

A té se jim paradoxně málokdy dostává v té správné formě.

Úkolem dospělých není neustále být dítěti nablízku a řešit všechno za něj, nýbrž co nejlépe je připravit na život a naučit je, aby si vždy s rozvahou umělo poradit.

Na těchto stránkách dítě najde návod, jak vyřešit některé z častých problémů, které je mohou potkat.

Aby tyto informace měly požadovaný účinek, je nutná vaše aktivní účast.

Nenechávejte na dítěti, aby se samo pídilo po informacích a když to udělá, aby nevědělo, jakou reálnou situaci si pod tím má představit. Jste to právě vy, kdo s tím dítěti musí pomoci.

Chcete, aby se vaše dítě na výlete neztratilo a když se ztratí, abyste je v pořádku našli? Aby vědělo, jak se chvat při bouřce? Aby vědělo, kam zavolat?

Dítě vaši pomoc ocení, až to bude tyto dovednosti potřebovat.

Uvidíte, že dítě dokáže překvapivě dobře vyřešit velmi složité situace,

Vyplatí se to!

Jménem vašich dětí vám děkujeme za podporu a pomoc.


Adam & Alice


P.S.: Velice uvítáme vaše názory a zkušenosti. Napište nám!
Pokud jste se vy nebo vaše dítě dostali do situace, o které se zde píše, napište, jak jste ji vyřešili. Zajímavé zkušenosti, které by mohly pomoci ostatním, rádi zveřejníme.
Děkujeme.

***** Optimalizováno pro rozlišení 800x600. *****
Jak zvládnout
nebezpečné situace?

Stáhni si


Napiš nám


Pro dospělé

Domů - Ztracen(a) v přírodě - Ztracen(a) na dovolené - Při bouřce - Neznámý člověk - Orientace v terénu - KPZ - Telefonní čísla
Stáhni si - Napiš nám - Pro dospělé


Domů Ztracen(a) v přírodě Ztracen(a) na dovolené Při bouřce Neznámý člověk Orientace v terénu Krabička poslední záchrany Důležitá telefonní čísla

Upozornění